..
Climbe

górski i wspinaczkowy design

7 | 5600
 
 
2015-10-06
Odsłon: 788
 

5700 kroków. Ortler Nordwand

Gdyby tak spojrzeć obiektywnie na te wszystkie wspinaczki, gdyby tak przywołać te ściany widziane z dużej odległości, a później przepuścić je przez pryzmat już zrealizowanych dróg, można byłoby powiedzieć, że każda ściana wygląda strasznie… z daleka. Gdy w końcu zbliżymy się do niej, gdy wreszcie w nią wejdziemy, te strachy okazują się jakoś mocno przerysowane. Nie mniej, widok każdej ściany, a szczególnie tej, w którą planujemy wejść, zawsze wywołuje burzę emocji. Od radości, przez fascynację, aż po chęci ucieczki.

--------------

Przed Wami zapis z marcowego wyjazdu wspinaczkowego (16 - 17 marzec 2014 r.) na północną ścianę Ortlera (Ortler Nordwand).

Ortler (3905 metrów) to wierzchołek rozległego masywu, wchodzącego w skład Alp Retyckich (część Alp Wschodnich). Znajduje się on w północnych Włoszech, blisko granicy ze Szwajcarią, i jest najwyższym szczytem Południowego Tyrolu. Wybitny, wyróżniający się w całym regionie, przyciąga uwagę wielu wspinaczy i turystów, ale nie należy do prostych szczytów. Jego północna i północno-zachodnia strona wypiętrza się na wysokość około 2 tysięcy metrów nad okolicznymi dolinami, wzbudzając jednocześnie zachwyt i onieśmielenie.

-----------------

W filmie udział wzięli: Piotr Picheta (www.climbe.pl), Wojtek Paprocki (www.brytan.com.pl) oraz król Alp Retyckich, najwyższy w okolicy, jego wysokość Ortler.

-----------------

Zapraszamy również na nasz blog www.climbe.pl oraz do naszego sklepu internetowego www.sklep-climbe.pl

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd